ASSOCIATED LEAGUE STANDINGS AS OF 3/10/2018

WON

TOTAL

TOTAL

TEAM NAME

 TODAY

 PLAYED

 WINS

AVERAGE

STARS

8

165

106

0.642

PINELLAS PARK

11

165

96

0.582

COMETS

BYE

165

114

0.691

 

GOLDEN GATE

7

180

70

0.389

MOONS

7

165

65

0.394

HILLCREST

4

165

60

0.364

SWASHBUCKLERS

8

165

74

0.448

TODAYS RESULTS

STARS 08 WINS 07 LOSSES

MOONS 07 WINS 08 LOSSES

COMETS       BYE

PINELLAS PARK 11 WINS 04 LOSSES

SWASHBUCKLERS  08 WINS 07 LOSSES

GOLDEN GATE  07 WINS 08 LOSSES

HILLCREST 04 WINS 11 LOSSES

FROM DON WINKLEBLECH     727-726-7361   poppywink@yahoo.com





ASSOCIATED LEAGUE STANDINGS AS OF 3/03/2018

 

 

WON

TOTAL

TOTAL

 

 

TEAM NAME

 TODAY

 PLAYED

 WINS

AVERAGE

 

 

 

 

 

 

 

STARS

6

150

98

0.653

 

 

 

 

 

 

 

PINELLAS PARK

15

150

85

0.567

 

 

 

 

 

 

 

COMETS

9

165

114

0.691

 

 

 

 

 

 

 

GOLDEN GATE

10

165

63

0.382

 

 

 

 

 

 

 

MOONS

BYE

150

58

0.387

 

 

 

 

 

 

 

HILLCREST

5

150

56

0.373

 

 

 

 

 

 

 

SWASHBUCKLERS

0

150

66

0.440

 

 

 

 

 

 

 

TODAYS RESULTS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STARS 06 WINS 09 LOSSES

 

 

 

 

MOONS            BYE

 

 

 

 

 

COMETS 09 WINS 06 LOSSES

 

 

 

 

PINELLAS PARK 15 WINS 00 LOSSES

 

 

 

SWASHBUCKLERS  00 WINS 15 LOSSES

 

 

 

GOLDEN GATE  10 WINS 05 LOSSES

 

 

 

HILLCREST 05 WINS 10 LOSSES

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FROM DON WINKLEBLECH     727-726-7361   poppywink@yahoo.com

                                  2018 Big Ten Tournament Winners

                                                   A. Main

 

First Place: Jay Lancaster & Kerry Lancaster         Cedar Creek

Second Place: Bill Marks &  Randy Poulin            Embassy

Third Place: Robert Stang & Ralph Webb              Hillcrest

Forth Place: Jean Lewis & Linda Moorman           South Gate  

                                                 

                                                   A  Consolation

 

First Place: Leon Lewis & Marjorie Bouchard       South Gate

Second Place: Roy Morgan & Fred Reynolds         Hillcrest

Third Place:  Corrie Zylstra & Clarence Baker       South Gate

Forth Place: Gene Arend &  Bob Barr                    Briar Creek

 

                                                 B    Main

 

First Place: Danny Czatiewski & Louie DeRuiter    Embassy

Second Place: George Wagner & Willie Mayne        Serendipity

Third Place: Ron McDougall & Guy McDougall      Embassy

Forth Place: Ken Duquette & Ellen Duquette            Sun Valley

 

 

                                                  B  Consolation

 

First Place: Augie Jesse & Greg Eubank                    Stonehedge

Second Place: Fev Porter & A'Dele Rupert                Cedar Creek

Third Place: Jan Barrett & Beverly Mayne                 Serendipity

Forth Place: Bernie VanTuinen & Leo Matson            Lake Tarpon Village

 

 

The 1st,2nd and 3rd get plaques and 4th receive certificates.

Make a free website with Yola