West Coast District 2023-24 Tournament Results
AR23 OPEN DOUBLES (no points)
Clearwater SBC Mar. 14-15, 2024
MAIN EVENT OPEN DOUBLES
1st. Mike Mitchell - Teri Mitchell
2nd. Frank Niziolek - Larry Hart
3rd. Marty McKendry - Steve Raimondi
4th. Kathy Brennan - Jeff Stanek
CONSOLATION
1st. Nellie Daum - Dodi Brittain
2nd. Eileen Gallagher - Jerry Zimmerman
3rd. Sharon DesJardins - Linda Ruttencutter
4th. Anthony Daleo - Thom Robertson
Tournament Director: Mark Dyson
D03 PR0 DBLS / AM DBLS - (AM POINTS)
Clearwater SBC Mar. 7-8, 2024
MAIN EVENT PRO DBLS
1st. Anthony Daleo - Steve Raimondi
2nd. Marty Mckendry - Arlene Guerrini
3rd. Rich Stimer - Nellie Daum
4th. Frank Niziolek - Tom Fitzpatrik
CONSOLATION
1st. Fred Byda - Bruce Pimental
2nd. Bud Pittman - Larry Aberg
3rd. Kathy Pimental - Sharon DesJardins
MAIN EVENT AM. DBLS
1st. John Korszeniewski - Gary Atwood
2nd. Bob Levasseur - Sam Bass
3rd. Gene Hartney - Brenda Hartney
4th. Lyra Nelms - Jaye Flood
CONSOLATION
1st. Linda Ruttencutter - Jeff Stanek
2nd. Dodi Brittain - Dave Buch
3rd. Lillian Clair - Mark Lavertue
Tournament Director: Ron Prevost
AMATEUR POINTS NOTICE:
Due to the reduced amateur schedule for the 2020-2021 season and the absence of many players due to COVID, the F.S.A. board has authorized all amateurs to hold over their accumulated move-up points for a fourth year. This a one-time offer and will be automatically applied to all amateur players. Those amateurs who do not want to hold-over their points for a 4th year may opt out of the offer by notifying their District Keeper of Records in writing. Notification must be made no later than July 1, 2021.
Glenn Monroe
State Keeper of Records
FLORIDA STATE PRO TOURNAMENT
P24A MEN/LADIES DOUBLES FUN N SUN
Clearwater SBC Mar. 11-13, 2024
MAIN EVENT MEN DBLS
1st. Dean Myklejord - Michael Seyfer
2nd. Dwayne Cross - Jerry Stannard
3rd. Ron Nurnberger - Dave Kudro
4th. Mike Mitchell - Bud Pittman
CONSOLATION
1st. Tim Baker - Dave Stoops
2nd. Patrick Antaya - Larry Mardis
3rd. Bob Howe - Scott Boyd
4th. Robert Sempolinski - Robert Robinson
MAIN EVENT LADIES DBLS
1st. Marcia Clark - Cheryl Putnam
2nd. Arlene Guerrini - Arlene McGague
3rd. Kathy Brennan - Judy Cross
4th. Letha DeVries - Donna Schuctz
CONSOLATION
1st. Flo Kowalewski - Elaine Antaya
2nd. Pauline Murphy - Glenda Brake
3rd. Linda Armstrong - Linda Grey
4th. Eilene Gallagher - Jan Cote
FLORIDA STATE AMATEUR TOURNAMENT
A22A ANY DBLS FUN N SUN
Clearwater SBC Mar. 11-13, 2024
MAIN EVENT AM. ANY DBLS FUN N SUN
1st. Brenda Hartney - Gene Hartney
2nd. Sam Bass - Bob Levasseve
3rd. Gordon - Dave Walstrom
4th. Mona Mapes - Lela Gonzales
CONSOLATION
1st. Teri Mitchell - John Korszeniewski
2nd. Linda Ruttencutter - Jeff Stanek
3rd. Dave Buch - Dodi Brittain
4th. Lura Nelms - Rachel Murphy
ournament Director: Mark Dyson- Betty Bober
AR22 NO 2 PROS (no points)
St. Petersburg SBC Feb. 29-Mar. 1st, 2024
MAIN EVENT NO 2 PROS
1st. Paul Assad - Clayton Taylor
2nd. Steve Raimondi - Alan Rosetti
3rd. Sam Bass - Larry Aaberg
CONSOLATION
1st. Arlene Guerrini - Thom Robertson
2nd. Frank Niziolek - Amy Marshall
3rd. Nellie Daum - Dodi Brittain
4th. Drew Applebaum - Ruggy Joesten
Tournament Director: Betty Bober
USE ABOVE LINK TO VIEW ALL RESULTS ON THE FSA WEBSITE
IF I HAVE MADE ANY MISTAKES IN PICTURES, NAMES, ETC. PLEASE LET ME KNOW. sbbober@gmail.com
stan bober - webmaster